ידיעון מספר 6 - 21 ספטמבר 2005

  

 חדש במכון 

עומדת להסתיים ההרשמה לקורס ציפורים, תעופה, חלל  - קורס חדש של האוניברסיטה הפתוחה בשיתוף המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון, החברה להגנת הטבע ומכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל. הקורס כולל 8 מפגשים בימי שישי בשעות 12:00-10:30 והוא יתקיים במכון פישר, בית חיל האוויר, ז'בוטינסקי 15, הרצליה. למידע נוסף והרשמה הקש כאן. 

  

לידיעון נוסף מדור חדש "חדשות מעולם התעופה". המדור כולל חדשות תעופה ואירועי בטיחות חריגים. את המדור  עורך גורי פלטר. 

 

מכון פישר ישתתף בארגון הכנס הלאומי לרפואה תעופתית (מספר 2). את הוועדה המדעית של הכנס יוביל מקרפ"ח. הכנס יתקיים ב 7 לדצמבר 2005.  

 

 


כנס בנושא ועדת החקירה לאסון מעבורת החלל קולומביה התקיים במכון ב8  לספטמבר בהשתתפות מיג'ור ג'נרל בדימוס ג'ון ל. בארי, לשעבר מנהל ועדת החקירה לאסון קולומביה. ההרצאה שתארה את הכשל הטכני ואת הליקויים הארגוניים בנס"א שתרמו לתרבות בטיחות ירודה הייתה מעניינת ומרתקת. המרצה נתן למכון תקליטור המכיל את עיקרי הממצאים של ועדת החקירה וכן סרטונים של התאונה והחקירה. ניתן לעיין בו בספרייה. 

 

תמונות מהכנס ומצגת מהרצאתו של טל ענבר בכנס "החזרה לחלל" - לקחים ראשונים ממשימת מעבורת החלל דיסקאברי 114 -  STS ניתן לראות באתר המכון.  

  

ב 31 לאוגוסט הרצתה במכון הגב' פרנסיס קרנקוס, רקטור אקסטר קולג, אוניברסיטת אוקספורד .  

נושא ההרצאה     The Death of Distance .   גב' קרנקוס סיפקה חומר למחשבה על הכיוונים אליהם יתפתח העולם במאה ה 21 . שקפים מהרצאתה ניתן לראות כאן האירוע אורגן בשיתוף עם המרכז הבינ"ל לחקר נדידת הציפורים אוניברסיטת ת"א והחברה להגנת הטבע. 

 

המכון השתתף בארגון סדנת טרור אווירי שהתקיימה ב 13 לספטמבר במסגרת הכנס  The Global Impact of Terrorism שארגן  המכון לטרור במרכז הבין - תחומי בהרצליה. הכנס עבר בהצלחה וההשתתפות בו היתה ערה.   מטעם המכון השתתפו בפאנל אלוף (מיל) איתן בן אליהו ותא"ל (מיל) אסף אגמון, ראש המכון 

 

חדשות מעולם התעופה 

באדיבות  Guri Palter at Airosafety.com 

 

אנטונוב - 26 התרסק בקונגו. אין פרטים נוספים. ההשערות הראשוניות תולות את התאונה במזג אויר גרוע ובגיל המטוסים מסוג זה. יש לציין שתוך שבוע היו בקונגו 4 תאונות אויר מהן 2 של אנטונוב- 26.  לידיעה המלאה. 

 

מהנדסים מתכננים מטוס עתידי שיהיה שקט עד כדי כך שלא יפריע מחוץ לתחום השדה. גוף המטוס ימוזג עם הכנפיים והמנועים יהיו מעל הכנף. המנועים יבודדו בעזרת חומרים חדישים להקטנת הרעש. גם זווית הגישה תהיה יותר תלולה להפחתת הרעש באזור.  לידיעה המלאה. 

 

ב 9 לספטמבר 2005 מכרה חברת איירבס את המטוס ה 4000. המטוס מדגם A330-300 עם 335 מקומות ישיבה נמכר לחברת לופטהנזה. חברת לופטהנזה רכשה את מטוס ה A300  הראשון שלה ב 1976. 

 

שתי חברות תעופה גדולות - דלתה וסאותווסט על סף פשיטת רגל. הגורם העיקרי למצבן הינו עליית מחירי הדלק וחובות מצטברים. הקונגרס שוקל להתערב עקב ההשפעה האפשרית על כל ענף התעופה בארה"ב. לידיעה המלאה. 

 

סטודנט מצרי נעצר לחקירה על ידי ה - אפ.בי.אי. הסטודנט נדרש להסביר הימצאותו של חומר רב ללימודי טיס, שעל רובו לא שילם. נמצאו ברשותו גם מדי טייס אזרחי. הנושא רגיש במיוחד סביב ה-11 בספטמבר. 

                                       

הידיעון אינו מוגן בזכויות יוצרים, נודה לך אם תשלח את הידיעון לכל מי שעשוי למצוא בו עניין. 

 

עבור לתוכן העמוד