האחים לארי וזכרי פישר - בנאים ופילנטרופים

 

                               

 

    לארי פישר 2001-1907                                 זכרי פישר 1999-1910 

       

   

לארי וזכריה פישר היו בין הדמויות הבולטות בקהילת עסקי הנדל"ן של ניו יורק ונדבנים  גדולים למספר רב של ארגונים בארה"ב וברחבי העולם.

 

ילידי ניו יורק, לארי ואחיו מרטין וזכריה, ייסדו את חברת "האחים פישר", שכיום הינה בין החברות המובילות בפיתוח נכסי נדל"ן  בניו יורק העיר ובמדינה כולה.

 

ייסודו של מכון האחים פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל הממוקם בבית חיל האוויר בהרצלייה, הוא בין היוזמות הרבות של זכריה ולארי פישר בישראל.

 

לארי פישר שימש כ- 25 שנה שותף ומנהל בכיר של חב' "האחים פישר".  בנוסף, שימש כמושל ב"ועד נכסי נדל"ן של ניו יורק" והיה חבר בעמותות: "ניו יורק טובה יותר", "שדרה לאמריקאים" ו"השדרה החמישית".  הוא שימש כחבר ועד בקרן

 "Trooper Foundation state of New York, Inc.", ב"ליגת האתלטיקה המשטרתית" 

וב- " קרן המובחרת של ניו יורק".

 

במשך שנים רבות, לארי ואחיו זכריה תרמו באופן אנונימי 10,000$ לכל משפחה של שוטר שנהרג במילוי תפקיד.

 

לארי פישר זכה במספר רב של פרסים, בניהם הכנס המיוחד:

"Simon Wiesenthal Center National Community Service Award" 

ו- "Anti- Dfamation League Human Relations Award".

 

מר זכריה פישר, תרם כמו אחיו לצבא ולמטרות פילנתרופיות שונות בעודו פעיל בחברת "האחים פישר". ב-1978 הוא ייסד את "Intrepid Museum Foundation" שהוביל לפתיחתו של  "Intrepid Sea-Air-Space Museum" בעיר ניו יורק, המשמש כיום כמוזיאון הימי הגדול ביותר בארה"ב.

 

זכריה ייסד את קרן "זכריה ואליזבת פישר- שירותים צבאיים" אשר תרמה רבות למשפחות קורבנות הצבא האמריקאי ושרותי הכיבוי של העיר ניו יורק. זכריה פישר כהן כיו"ר כבוד ב"וועד דירקטוריונים של הנחתים"- "קרן אכיפת החוק", ובמספר ארגוני צדקה צבאיים. זכריה היה תומך עיקרי של "האופרה העירונית" בנוסף לתרומתו בוועדים של "אולם קארנאגי" ועוד מספר רב של מוסדות.

 

בסיום הקריירות של שניהם, הם היו ידועים כנדבנים מובילים שתמכו במגוון רחב של מטרות חשובות החל מבתי חולים, תוכניות לנוער, מרכזים תרבותיים ומוזיאונים, וכלה במספר רב של ארגונים יהודיים. 

  

  

עבור לתוכן העמוד