חדש בחלל מס' 64 - 21 באפריל 2016

 
חדש בחלל מס' 64  - 21 באפריל  2016
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

מערכת "חדש בחלל" מאחלת לקוראינו חג פסח שמח

 

אדם בחלל

 

תוכנית מחקר והנדסה פורצת דרך בשווי 100 מיליון דולר מבקשת להוכיח את היכולת להשתמש בקרני אור כדי להאיץ חללית ננומטרית למהירות גדולה מאוד, בשלב ראשון תגיע המהירות ל 20% ממהירות האור ( 150 מיליון קילומטרים לשעה). מהירות כה גבוהה תאפשר להגיע לקרבת מערכת הכוכבים אלפא סנטאורי אשר נמצאת במרחק 4.37 שנות אור, תוך 20 שנה מיום שיגור החללית. 
  קרא עוד  

 

בשנות התשעים פיתחה נאס"א את רעיון Transhab – מודול מגורים מתנפח למשלחת על מאדים, ולאחר מכן התגלגל לחדר מגורים עבור תחנת החלל הבינלאומית. תכנית זו בוטלה בשנת 2000 בשל אילוצי תקציב ואולם רוברט ביגלו שעשה את הונו בעסקי מלונאות רכש רשיון שימוש בפטנטים של נאס"א ופיתח את מה שבעתיד עשוי להיות בסיס למלונות 
  קרא עוד  

 

אתר השיגור החדש ווסטוצ'ני (Vostochny Cosmodrome) מוכן לפעולה. לפי דברי סוכנות החלל הרוסית השיגור הראשון מהאתר יבוצע ב 27 לאפריל. אתר השיגור החדש שבנייתו החלה ב 2012 במזרח רוסיה יחליף את אתר ביקונור (Baikonur) אותו שכרה רוסיה מקזחסטן ל 50 שנה.
  קרא עוד  

 

הנחתת המשגר בבטחה על ספינה לא מאויישת בים היתה המטרה המשנית, אך היא מטרה חשובה בדרך להגשמת החזון של שיקום משגרים והחזרתם לשיגור.  משגר פאלקון 9 של ספייס אקס, שנשא חללית מטען מדגם דראגון המריא ב-8 באפריל מתחנת חיל האוויר בכף קנוורל למשימה השמינית של החברה לתחנת החלל הבינלאומית. 
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

צוות בינלאומי של מדענים מצא עדויות לסדרת התפוצצויות סופרנובה אדירות ליד מערכת השמש שלנו אשר אירעו לפני 1.7-3.2 מיליון שנה והמטירו על כדור הארץ פסולת רדיואקטיבית. בצוות הבינלאומי חבר גם פרופ' מיכאל פאול ממכון רקח לפיזיקה באוניברסיטה העברית
  קרא עוד  

 

אסטרונומים מאוניברסיטת נוטרדם גילו כוכב מסוג "צדק חם" המכונה כך משום שהוא ענק גזים, אך בניגוד לצדק המרוחק יחסית מהשמש, הוא מקיף בקרבה הדוקה את אחת מהשמשות במערכת השמש שלו אשר כוללת 3 שמשות.
שמו של כוכב הלכת הוא KELT-4Ab והוא גדול פי 1.5 מצדק ומקיף את הכוכב הראשי של המערכת אחת לשלושה ימים. 
 
  קרא עוד  

 

 

המצגת מסבירה את הקשיים בהם נתקלים האסטרונאוטים השוהים בחלל תקופות ארוכות
 
  למצגת  
המצגת מספרת את תולדות חייו ואת תרומתו לעולם התעופה בימיה הראשונים
 
  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד