חדש בחלל מס' 63 - 7 באפריל 2016

 
חדש בחלל מס' 63  - 7 באפריל  2016
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

שיתוף פעולה אפשרי בין איחוד האמירויות הערביות ליפן
משלחת מאיחוד האמירויות הערביות ביקרה לאחרונה ביפן לבחינת הידוק שיתוף הפעולה בין המדינות בתחום החלל כולל בחינת האפשרות לשגר חללית מחקר למאדים שמתוכננת באמירויות, על ידי משגר יפני. סוכנות החלל של האמירויות, הפועלת מאבו דאבי ודובאי, מפתחת חללית מחקר למאדים שתשוגר לחלל בשנת 2021. החללית מבוססת על תכן של לוויין חישה מרחוק שהוא פרי פיתוח משותף לדובאי ולקוריאה הדרומית.

 

סין הודיעה שמערכות הטלמטריה של תחנת החלל הסינית טיאנגונג 1 פסקו לפעול.  ללא טלמטריה לא ניתן יהיה לקבל נתונים מהחללית.
  קרא עוד  

 

אם המין האנושי ירצה לשרוד בטווח הארוך, נצטרך כנראה ליישב כוכבי לכת אחרים. בין אם הדבר יקרה כתוצאה מכך שאנו הופכים את כדור הארץ ראוי פחות למגורים או שכדור הארץ יגיע לסופו הטבעי ביכולתו לתמוך בחיים, יום אחד נצטרך לחפש בית חדש 
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

קרוליין לוצרטיה הרשל נולדה ב -16 במרץ 1750 בהנובר, גרמניה. בגיל עשר כמעט מתה קרוליין ממחלת הטיפוס. המחלה גרמה לעצירת הגדילה שלה והפיכתה גמדה לצמיתות. קרוליין קיבלה מאחיה ויליאם במתנה טלסקופים מתקדמים ואיתם גילתה שלוש ערפיליות חדשות וענני אובך שבהם נוצרים כוכבים, כמו כן היא גילתה שמונה שביטים. קרוליין קיטלגה כל התגלית שלה ושל ויליאם. שניים מהקטלוגים האסטרונומיים שכתבה קרוליין הרשל, עדיין נמצאים בשימוש היום.
  קרא עוד  

 

עצם שמימי שקוטרו ככל הנראה כמה עשרות או מאות מטרים התנגש לפני כמה ימים בכוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש, צדק. לפחות שני אסטרונומים חובבים תיעדו את ההתנגשות בלילה שבין 17 ל-18 במרץ. גריט קרנבאואר (Kernbauer) מאוסטריה צילם את האירוע בטלסקופ בקוטר 20 ס"מ. בסרטון המורכב מצילומיו אפשר לראות את אירוע ההתנגשות כהבזק אור בחלק הימני העליון של כוכב הלכת.
  קרא עוד  

 

נקודת השוויון האביבי מסמלת את הרגע שבו השמש חוצה את קו המשווה השמימי – קו דמיוני בשמים מעל קו המשווה של כדור הארץ, מדרום לצפון. הדבר מתרחש בין ה-19 ל-21 במארס בכל שנה. ימי השוויון וימי ההיפוך של הקיץ והחורף מנוגדים בין שני חצאי כדור הארץ. יום השוויון של מרץ מכונה יום השוויון האביבי בחצי הכדור הצפוני ויום השוויון של הסתיו בחצי הכדור הדרומי.
  קרא עוד  

 

 

המצגת מסבירה את הקשיים בהם נתקלים האסטרונאוטים השוהים בחלל תקופות ארוכות
 
  למצגת  
המצגת מספרת את תולדות חייו ואת תרומתו לעולם התעופה בימיה הראשונים
 
  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד