חדש בחלל מס' 53 - 5 בנובמבר 2015

 
 חדש בחלל מספר 53 - 5 בנובמבר 2015
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

הקמת בסיסי שיגור לחלל הוא עניין יקר אבל מדינות ויזמים בארה"ב רואים פוטנציאל עסקי גדול בתעשיית תיירות החלל. ריצ'רד ברנסון אחד מחלוצי תיירות החלל חזה שטיסות תיירות יחלו בשנת 2009. תאונת ספייסשיפ2 בשנה שעברה יצרה עיכוב נוסף אבל אין ספק שתיירות החלל תתקדם ותהפוך לתעשייה רווחית בעתיד.
  קרא עוד  
ספייספורט אמריקה

 

חוקרים מאוניברסיטת אדנבורו השתמשו במאגר צילומים של גרינלנד שנאספו במשך 30 שנה. החוקרים מצאו שקצב ההמסה של הקרחונים ירד בעשור האחרון לעומת העשורים הקודמים
  קרא עוד  
נהר בקרחוני גרינלנד

 

השבוע חגגו האסטרונאוטים שנמצאים בתחנת החלל  15 שנה לפעילות מאויישת של תחנת החלל במסיבת עיתונאים משודרת.  התחנה מתוכננת לפעול עוד עשור לפחות.  עד כה שהו בתחנת החלל 220 אסטרונאוטים מ 16 מדינות
  קרא עוד  
תחנת החלל הבינלאומית

 

ביום שלישי האחרון נכשל ניסוי הבכורה של משגר לוויינים חדש מתוצרת ארה"ב. המשגר, סופר סטריפי, פותח במשותף  על ידי חברת אירוג'ט, המעבדה הלאומית סנדיה ואוניברסיטת הוואי.  הוא תלת שלבי ומונע בדלק מוצק. המשגר נועד במיוחד לשיגור לוויינים זעירים מאתרי שיגור מגוונים. נכון לפרסום הידיעה לא נמסרה סיבת התקלה שגרמה לאבדן הטיל זמן קצר לאחר שיגורו.
  קרא עוד  
Super Strypi

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

פרוייקט הבניה העצום שהחל לפני 14 שנים צפוי להסתיים ב 2016.  שטח הטלסקופ שווה ל 30 מגרשי כדורגל והוא עשוי לקדם את הידע שלנו על היקום ולחפש אחר חיים בכוכבי לכת אחרים. לטלסקופ יש יכולת לאתר אותות רדיו ואם ישנם אז גם סימני חיים מכמיליון כוכבים.  
  קרא עוד  
הרדיו טלסקופ בבניה

 

פול שוך, מייסד ומנכ"ל SETI League, עמותה המחפשת אחר אותות רדיו מחייזרים בסריקת השמים באמצעות ציוד חובבים. שוך עמד בראש מושב שעסק בחיפוש אחר חיים תבוניים בחלל במסגרת קונגרס ה-IAC שהתקיים בירושלים. בראיון לידען אמר פול שוך כי "החיפוש אחר חייזרים לא מחייב ציוד ותקציב של עשרות מיליוני דולרים". 
  קרא עוד  
פול שוך

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד