חדש בחלל מס' 52 - 22 באוקטובר 2015

 
 חדש בחלל מספר 52 - 22 באוקטובר 2015
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

 

ג'ון גלן
סיפור חייו של ג'ון גלן, האמריקאי הראשון שהקיף את כה"א בחללית
 
  למצגת  
צוות אפולו 7
3 מקרים בהם נתגלעו מחלוקות מהותיות בין צוות האסטרונאוטים ומנהלי הטיסה על הקרקע.
 
  למצגת  

 

אדם בחלל

 

סוכנות החלל האיטלקית (ASI) וסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, חתמו במסגרת כינוס החלל העולמי על מזכר הבנות לפיתוח משותף של משימת תצפית חללית על כדור הארץ אשר ייקרא SHALOM. את טקס החתימה אירח שגריר איטליה בישראל במהלך קבלת פנים מרובת משתתפים במעונו.
  קרא עוד  
רוברטו בטיסטון ומנחם קדרון

 

ריינולד אוולד, אסטרונאוט גרמני שטס כנציג סוכנות החלל הבינלאומית, מדבר בשבחה של השותפות הבינלאומית האמייתית בתחזוקת התחנה.  בזמן שהרוסים חקרו את נסיבות התקלה של הסויוז שנשאה את הפרוגרס, האמריקנים והיפנים הצליחו לפצות עליה. ראינו שברגע שהמעבורת לא יכלה לטוס, הסויוז החליפה אותה. זה הרעיון מאחורי שיתוף פעולה בינלאומי. 
  קרא עוד  
מאדים

 

עשרות אסטרונאוטים השתתפו בקונגרס האיגוד העולמי לאסטרונאוטיקה (IAC)  שהתקיים בירושלים בשבוע החולף. שניים מהם, סוניטה ויליאמס מנאס"א וריינולד אוולד מסוכנות החלל האירופית השתתפו במפגש עם הציבור הרחב, לרבות עם תלמידי בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים מכל הארץ.
  קרא עוד  
האסטרונאוטית סוניטה ויליאמס

 

נאס"א וסוכנות החלל הישראלית חתמו על הסכם חדש לשיתוף פעולה בין המדינות בתחום החלל האזרחי. תוקפו של הסכם קודם שנחתם בשנת 1996 פג מזה עשר שנים וכעת הסכימו הצדדים שהגיע העת לחדשו. ההסכם הנוכחי, עמוק ורחב משמעותית מקודמו,  הצדדים להסכם ישתפו פעולה בחקר החלל ובטכנולוגיות ומידע לצורכי שימוש בחלל למחקר לטובת האנושות.
  קרא עוד  
ראש נאס"א צ'רלס בולדן ומנחם קדרון מנהל סוכנות החלל הישראלית

 

ההתקן שמפתחים בממ"ג שורק מיועד למדוד קרינה חללית וריכוז של חמצן חופשי (חמצן שאינו תלוי בתרכובות אורגניות) בחלל, אשר גורם להרס פני השטח של רכיבים אופטיים, רכיבים שכדי להפיק את המיטב מהם עליהם להישאר שקופים.
  קרא עוד  
חתימת ההסכם לשיתוף פעולה בין ישראל לצרפת

 

אלדרין דיבר בקונגרס ה-66 של איגוד האסטרונאוטיקה העולמי (IAC)  בירושלים. לדבריו, יש צורך ליישב את מאדים ביישוב קבע וליצור רשת תחבורה בין כדור הארץ, הירח ומאדים.   בהתייחסו למסע אפולו 11 ולהיותו בצילו של ניל ארמסטרונג, אמר אלדרין, כי "ניל יצא ראשון אל אדמת הירח פשוט כי היה קרוב לדלת"  
  קרא עוד  
באז אלדרין על הירח

 

כ-2,000 משתתפים מכ-60 מדינות הגיעו לכינוס ובהם כל ראשי סוכנויות החלל הגדולות בעולם, בכירי תעשיית החלל בעולם, אסטרונאוטים, מדענים ומנהלי הפרויקטים הגדולים בתחום החלל. למרות המצב הביטחוני המתוח בירושלים לא נרשמו ביטולים.
  קרא עוד  
ירושלים

 

נאס"א פרסמה הודעה על כך שאסטרואיד גדול, המכונה 86666 (2000 FL10) , שקוטרו מוערך בין 1.4 ל-2.6 קילומטרים יחלוף 25 מיליון ק"מ מכדור הארץ ב  10/10/15. אין צורך להיבהל, מדובר במחצית הדרך למאדים. האסטרואיד גדול פי כמה ממרבית האסטרואידים החולפים ליד כדור הארץ ולכן העניין המדעי בו רב.
  קרא עוד  
אסטרואיד מתקרב לכדור הארץ

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

השנה מלאו 605 שנים לתחילת פעילותו של השעון האסטרונומי בפראג, אחד מפלאי יצירות המכאניקה של ימי הביניים. השעון האסטרונומי בפראג הוא אחד מאתרי התיירות המבוקשים ביותר במרכז ההיסטורי של בירת הרפובליקה הצ'כית. השעון מותקן על הקיר המערבי של בית העירייה הישן בפראג. למרות שהוא ניזוק מספר פעמים בעבר, הוא תמיד תוקן במטרה לשמר את השלמות הטכנית והאמנותית ככל האפשר.
  קרא עוד  
השעון האסטרונומי בפראג

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד