חדש בחלל מס' 49 - 9 בספטמבר 2015

 
 חדש בחלל מספר 49 - 9 בספטמבר  2015
 
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.    
 
 

 

בקשה מיוחדת
הידיעון חדש בחלל הוא פרויקט חינוכי לטובת הקהילה שנועד להרחיב את ההתעניינות בנושא החלל.  נודה לכם אם תסייעו בידנו להרחיב את תפוצת הידיעון.

 

Popular science  הינו ירחון אמריקאי המתורגם לעברית. הירחון הוא מקור המידע העיקרי לגבי חידושים מדעיים, טכנולוגיות מתקדמות והמון גאדג'טים. הירחון עוסק בפריצות הדרך הטכנולוגיות האחרונות בתחומים שונים: מכשור אלקטרוני, תעופה, מכוניות, טכנולוגיות בנייה, חלל, רובוטיקה, מחשבים, רפואה, צבא תעופה ועוד.
  לגיליון הכרות  
פופיולר סיינס

 

אדם בחלל

 

שלושה אסטרונאוטים וקוסמונאוטים – סרגי וולקוב מרוסיה, אנדראס מוגנסן הדני מסוכנות החלל האירופית ועיידן אימנטוב מסוכנות החלל של קזחסטן הצטרפו לצוות של תחנת החלל.  זו הפעם הראשונה מאז 2013 מונה התחנה תשעה אנשי צוות במקום שישה ברוב הזמן או שלושה בעת ההחלפות .
  קרא עוד  
אסטרונאוטים בתחנת החלל

 

תחרות Moonbots היא "תחרות בת" של התחרות הבינלאומית Google Lunar Xprize שמציעה פרס כספי למי שיצליח להביא ראשון כלי רכב לירח. מטרת התחרות היא לעניין צעירים ברובוטיקה, חלל, ומדעים תוך עידוד לתרומה לקהילה. השנה השתתפו בתחרות כ-250 קבוצות, בגילאים 8-18 מכל העולם, ביניהן גם 10 קבוצות ישראליות ושלוש מהן עלו לגמר.
  קרא עוד  
קבוצת מונסטיק שעלתה לגמר

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

צוות חוקרים מקלטק העוסק בחיפוש אחר העצמים המוקדמים ביותר ביקום דווח על גילוי מה שעשויה להיות הגלקסיה המרוחקת ביותר שהתגלתה עד כה. הגלקסיה המכונה EGS8p7 היא בת למעלה מ-13.2 מיליארד שנה. היקום עצמו הוא בן כ-13.8 מיליארד שנה.
  קרא עוד  
הגלקסיה הרחוקה

 

"החיים יוכלו להתפשט ממערכת שמש אחת לשנייה בתבנית הדומה לזו של התפרצות מגיפות. "בדרך מסויימת שביל החלב עשוי להידבק בכיסים של חיים" מסביר פרופ' אבי לייב, ממכון הארווארד סמיתסוניאן לאסטרופיזיקה.
  קרא עוד  
גלקסיה

 

אסטרופיזיקאי באוניברסיטת מרילנד ועמיתו מסין גילו שני חורים שחורים על-ענקיים במארקאריאן 231, הקוואזר הקרוב ביותר לכדור הארץ, באמצעות תצלומים של טלסקופ החלל האבל. התגלית היא עדות לקיומם של חורים שחורים כפולים וכן לכך שהחורים השחורים העל-ענקיים, כאלו נמצאים במרכזן של כל הגלקסיות הידועות ביקום
  קרא עוד  
שני חורים שחורים במרכז הגלקסיה

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
להרשמה (חינם) הקש כאן 
 
Send to friend  
 
  
עבור לתוכן העמוד