חדש בחלל מספר 36 - 22 בינואר 2015

חדש בחלל מספר 20
חדש בחלל מספר 36 - 22 ינואר 2015

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
להרשמה (חינם) הקש כאן 

 

אסטרונאוטים, ראשי סוכנויות חלל ואנשי תעשיות החלל ישתתפו בכנס החלל הבינלאומי ע"ש אילן רמון.   הכנס  יתקיים בשבוע הבא 28-29 בינואר
בין האורחים הבולטים: ראש סוכנות החלל האיטלקית פרופ' רוברטו בטיסטון, מנהלת משרד האו"ם לנושאי החלל החיצון, האסטרונאוטית ניקול סטוט והאסטרונאוט רקס ואלהיים מנאס"א, האסטרונאוט סוישי נוגוצ'י מסוכנות החלל היפנית, סגן מפקד פיקוד החלל האמריקאי, מנהלת הפיתוח העסקי ב- SpaceX ונשיא Space Florida פרנק דיבללו, מפקד זרוע האוויר והחלל, אלוף אמיר אשל ושר הביטחון משה יעלון .

 

אדם בחלל

 

החללית האבודה ביגל-2 נמצאה על אדמת המאדים, ככל הנראה ללא פגע אך גם ללא יכולת תקשורת

תמונות ברזולוציה גבוהה שצולמו ממסלול סביב מאדים אפשרו לזהות את "החללית האבודה" ביגל 2. נראה שהחללית האירופית שנבנתה בהובלה ובמימון בריטי שלמה. החללית נחתה על אדמת המאדים המאובקת ב-25 בדצמבר 2003 באמצעות מצנחים וכריות אוויר, אך לא נוצר עימה מעולם קשר רדיו.
קרא עוד

 

חשש מדליפת אמוניה בתחנת החלל חייב פינויו של האגף האמריקני. לצוות שלום

חשש לדליפת אמוניה, גז המשמש לקירור תחנת החלל וזורם בצינורות סגורים חייב פינוי חלקי של חברי הצוות האמריקנים לאגף הרוסי. גם הפתחים בין שני חלקי התחנה נסגרו הרמטית עד לבדיקה נוספת.  כל ששת חברי הצוות – מארה"ב, איטליה ורוסיה בטוחים ובמצב טוב, אומרים בנאס"א ובסוכנות החלל הפדרלית הרוסית – רוסקוסמוס.  לאחר בדיקה הוברר שמדובר בהתראת שווא 
קרא עוד

 

הטיל של SpaceX נחת על האסדה, אך במהירות גבוהה מהצפוי

חברת SpaceX שיגרה בשבת בהצלחה טיל פאלקון 9 הנושא חללית מטען מדגם דראגון לתחנת החלל. ואולם החצי השני של המשימה – הנחתת השלב הראשון של הטיל על אסדה לא מאויישת בלב האוקיאנוס האטלנטי הסתיים "בנחיתה כבדה", אומנם במקום הנכון אך במהירות גבוהה מדי. למרות זאת אומרים בחברה כי זה צעד חשוב בדרך למטרה השאפתנית של החברה: להנחית ולעשות שימוש חוזר בטילי השיגור.
קרא עוד

 

 

 

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

קפלר גילה את כוכב הלכת האלף

כמה כוכבים מארחים כוכבי לכת כמו כדור הארץ? טלסקופ החלל קפלר שניטר באופן קבוע למעלה מ-150 אלף כוכבים ועד כה הצביע עבור המדענים על כ-4,000 מועמדים לכוכבי לכת לבדיקה, מציין את אישורו של כוכב הלכת האלף.
קרא עוד

 

חיפשו אנרגיה אפלה ומצאו עוד כוכבי לכת ננסיים מעבר לנפטון-רהב

שני סטודנטים לתואר ראשון מצאו בצילומי סקר שמים המחפש אחר אנרגיה אפלה, עדויות לקיומם האפשרי של כוכבי לכת ננסיים מעבר לנפטון. השניים, בהנחיית פרופסור מאוניברסיטת מישיגן הציגו את ממצאיהם בכנס האיגוד האמריקני לאסטרונומיה

 

הירח השבתאי טיטאן – ממצאים חדשים מהחללית קאסיני

החללית קאסיני המקיפה את שבתאי וחולפת פעמים רבות ליד ירחיו שיפרה ללא הכר את הידע שלנו אודות טיטאן.  התצפיות העידו על נוכחות של פחמימנים ארומטיים PAHs POLYEYCIC) AROMATIC HYDROCARBONAT) באטמוספרה העליונה של טיטאן. חלקיקים אלה גדלים לצברים גדולים יותר ובסופו של דבר מגיעים לקרקע כמו פתיתי שלג וגורמים לעלייה בכמות האירוסולים.
קרא עוד

 

צילום מדהים של גלקסית אנדרומדה

גלקסית אנדרומדה היא הגלקסיה הקרובה ביותר לגלקסיה שלנו (שביל החלב) רק 2.5 שנות אור.  בתמונה חדשה של טלסקופ החלל האבל  בעלת רזולוציה גבוהה מאי פעם, ניתן להבחין בכוכבים בודדים בגלקסית אנדרומדה.  לא להחמיץ!! כדאי להציץ. 
לתמונה הקש כאן

 

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
להרשמה (חינם) הקש כאן 
 
Send to friend  
עבור לתוכן העמוד