חדש בחלל מס' 117 - 14 ביוני 2018

 
חדש בחלל מס' 117  -  14 ביוני  2018 
 
חדש בחלל הוא ידיעון משותף ש ל מכון פישר למחקר אסטרטגי אויר וחלל ו אתר הידען .
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

ג'ף בזוס הבעלים של אמזון, תומך במאמץ משולב של מדינות וחברות להקמת התיישבות קבע על הירח. בזוס תומך במדיניות של נאסא ורואה בהתיישבות הקבע על הירח שלב חשוב לקראת התישבות האדם בחלל.

 

בניסוי השני של ספייסשיפ2 אשר מיועדת להטיס תיירי חלל לגבול החלל, הגיעה החללית למהירות של 1.9 מאך ולגובה של 34,900 מטר. בכך שברה את השיאים הקודמים שלה. הטיסה נמשכה 10 דקות.

 

כדי ליישב את מאדים מדענים יצטרכו להעביר אותו "הארצה" – כלומר, לחולל בו תהליך של שינוי אקלים יזום עד שהתנאים בו יהיו דומים לתנאים בכדור ארץ. איך עושים את זה והאם הדבר אפשרי?

 

חברת ספייס איקס הודיעה שהתוכנית לשגר תיירי חלל להקפת הירח נדחתה לפחות עד אמצע 2019. החברה לא הסבירה את הסיבות לדחייה, נראה שישנם קשיים בפיתוח ובייצור החללית.

 

הגידול בהקף השיגורים של ספייס איקס דורש הרחבת התשתיות ב Kennedy Space Center. ספייס איקס הציעה לנאסא שורה של שיפורים במתקני השיגור והתחזוקה.

 

נאס"א חוגגת 60 שנה להיווסדה ו 50 שנה לשיגור האדם לירח. החגיגות יצוינו במספר ארועים בחודשים הקרובים

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

קריוסיטי גילה על גבי המאדים שאריות ישנות של חומרים אורגנים המעידים על אפשרות של קיום חיים על המאדים בעבר. המולקולות האורגניות התגלו בתוך סלעים בני 3 מליארד שנים.

 

האם אנו בדרך לפתרון תעלומת החומר האפל? מדעני מכון ויצמן המשתתפים בניסוי "קסנון 1 טון" (XENON1T) לצד 165 מדענים מ-27 מכוני מחקר מסביב לעולם, דיווחו השבוע כי הציבו גבול לחתך הפעולה של החומר האפל עם חומר רגיל. בעקבות תוצאות אלה, מתכננים ד"ר רן בודניק, צוות המחקר שלו במכון ויצמן למדע ושותפיהם הבין-לאומיים ניסוי בקנה מידה גדול יותר ורגיש יותר – XENONnT – כבר במהלך 2019.

 

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד