חדש בחלל מס' 77 - 13 באוקטובר 2016

 
חדש בחלל מס' 77  -  13 באוקטובר  2016
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 


חג שמח לכל קוראינו

 

אדם בחלל

 

במאמר דעה שפרסם באתר ה-CNN, נשיא ארצות הברית היוצא ברק אובמה שוטח את פועלו ואת חזונו בתחום החלל: "הצבנו יעד ברור וחיוני עבור הפרק הבא בסיפור האמריקאי בחלל: לשלוח בני אדם למאדים בשנות ה-30 ולהחזירם בשלום לכדור הארץ, כדי להגיע למאדים נצטרך שיתוף פעולה בין יזמים ממשלתיים ופרטיים, ואנחנו כבר בדרך לשם.
  קרא עוד  

 

ראש סוכנות החלל של איראן מוחסן בהרמי (Bahrami) אומר כי איראן מבקשת להתחיל בשיתוף פעולה עם נאס"א שכן הסוכנות היא גוף בינלאומי ולא רק אמריקני. מוחסן ברהמי אמר: "רמת שיתוף הפעולה בחלל שלנו תגדל בעקבות חתימת הסכם הגרעין של איראן, ואנחנו נמצאים בדיונים על מזכרי הבנות עם מספר סוכנויות חלל במדינות אחרות", "אנחנו גם מקווים לקיים שיחות עם נאס"א ולהתחיל את שיתוף הפעולה בחלל".
  קרא עוד  

 

בשבוע שעבר הושקה בטכניון במעמד ראש משלחת האיחוד האירופי בישראל, השגריר לארס פאבורג אנדרסן תחנת קרקע של מערך הניווט האירופי. הקמת התחנה היא תוצאה של שיתוף פעולה בין סוכנות החלל האירופית, המסלול להנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון ומפעל מלמ של התעשייה האווירית.
  קרא עוד  

 

משימת רוזטה של סוכנות החלל האירופית הסתיימה כמתוכנן בהתרסקות מבוקרת על גלעין השביט שהיא חקרה מזה למעלה משנתיים -השביט 67/p צ'וריומוב גרסימנקו. רוזטה ביצעו את התמרון הסופי שלה שהביא אותו למסלול התנגשות עם השביט מגובה של כ-19 ק"מ. מדעני רוזטה ביקשו לכוון אותה לאונה הקטנה מתוך שתי האונות שמקנות לשביט צורה של ברווז צעצוע, קרוב לאיזור המכיל בורות פעילים שמהם התאדו מים ואבק כשהשביט עשה את דרכו לעבר השמש.
  קרא עוד  

 

מאסק הקים את חברת החלל הפרטית שלו, המטרה הרשמית המוצהרת של החברה והאידאולוגיה של מאסק הייתה הקמת מושבה על המאדים – לצורך הפיכת האנושות לציביליזציה של יותר מפלנטה אחת. החידוש העיקרי בתוכנית  הוא שהיא מכוונת להפחתת עלות הטיסה למאדים ל 200 אלף דולר לאדם. במחיר כזה, טוען מאסק, אנשים רגילים יקנו לעצמם את הכרטיס, יממנו בעצמם את הקמת המושבה העתידית, ויוכלו להיות התושבים הראשונים שלה.
  קרא עוד  

 

נאסא ניסתה את מערכת הנחיתה  (eyes) המתוכננת לנחות על המאדים ב 2020.  הדגם שנוסה שוגר לגובה של 325 מטר ונחת במדויק בעזרת השוואת תמונות המצלמות שלו עם תמונת השטח שהוזנה למחשב.
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

מדענים מאוניברסיטת מישיגן גילו כוכב לכת ננסי חדש במערכת השמש שלנו. רוחבו כ-500 קילומטרים ומרחק מסלולו כ-8.5 מיליארד ק"מ מהשמש. נדרשות לו 1,100 שנים להשלים הקפה אחת סביב השמש.  הדרך לאתר עצמים ממערכת השמש בתצלומי גלקסיות היא לחפש תנועה. הכוכבים והגלקסיות כל כך רחוקים, שהם בעצם נייחים. אבל כוכב לכת או אסטרואיד ישנה עמדתו מלילה ללילה ויופיע כנקודה של אור שנראית נעה על פני הרקע הנייח של כוכבים. חיבור נקודות כאלה מתצלום לתצלום גם יאפשר להתחיל לחשב את מסלול העצם סביב השמש. 
  קרא עוד  

 

 

 המצגת מתארת את התפתחות תעשיית החלל ההודית ואת הפרויקטים העיקריים שלה.
 
  למצגת  
המצגת מתארת את הפעילות והקשיים בכריית מחצבים מאסטרואידים
 
  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 

עבור לתוכן העמוד