חדש בחלל מס' 74 - 8 בספטמבר 2016

 
חדש בחלל מס' 74  - 8 בספטמבר  2016
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

פיצוץ משגר פלקון 9 של SpaceX והלוויין עמוס 6 מגיע בדיוק כאשר תעשיית החלל המסחרית מתחילה לפרוח.  אלפי לוויינים קטנים מתוכננים לשיגור בשנים הקרובות. מפעילות לוויינים זעירים חדשות צצות כל כמה שבועות. לוח השיגורים של SpaceX והמתחרים הגדולים שלה התמלאו עד סוף 2016 ומעבר לה.   SpaceX  תאלץ לדחות את השיגורים הבאים עד לבדיקת שורש הכישלון בקייפ קנברל בקומפלקס השיגור 40 של SpaceX, אבל אנליסטים אומרים כי לא תהיה לעצירה זמנית זו השפעה על המומנטום של התעשיה המתפתחת וגם לא על החברה עצמה. 
  קרא עוד  

 

"לווין התקשורת עמוס 6 הינו הגדול והמתקדם שנבנה אי פעם במדינת ישראל  ע"י התעשייה האווירית עבור חברת חלל.  צר לנו על אובדנו של הלווין עקב תקלה במשגר של SpaceX ואנו עומדים לשירותה של חברת חלל בכל עניין. תחום לווינות התקשורת הינו אסטרטגי עבור התעשייה האווירית ועבור מדינת ישראל ואנו מקווים כי המדינה תמשיך לפעול לטובת שימור הידע בתחום והמשך ייצורם של לווייני תקשורת ישראלים."
  קרא עוד  

 

ב - 1 בספטמבר בשעה תשע בבוקר שעון פלורידה, אירע פיצוץ על כן השיגור של חברת SpaceX בעת ביצוע בדיקות טרום שיגור. בהתייחסות הראשונית של חברת SpaceX הודיעה החברה: " SpaceX ביצעה ניסוי הנעה סטטי של משגר פאלקון 9. בדיקה זו נערכת לפני כל שיגור והיא כוללת הפעלה של מנוע השלב הראשון של הטיל, במהלך ההכנות לבדיקה התרחשה אנומליה על כן השיגור שגרמה לאובדן המשגר והמטען שהיה עליו
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

אסטרונומי רדיו רוסים דיווחו לפני כשבוע על גילוי אות חריג מכוכב הדומה לשמש, שנחשד כשידור מציוויליזציה תבונית מאחד מכוכבי הלכת המקיפים כוכב זה. מצוות SETI@Home נמסר כי אינם מתרשמים מהמאמר של אסטרונומי הרדיו הרוסים. משום שהמקלטים שימשו למדידת רוחבי פס גדולים, אין שום דבר ב"אות" שיבדיל אותו משינויים טבעיים בתדרי הרדיו כגון התפרצויות כוכבים (כמו השמש שלנו), מרכזי גלקסיות פעילים, מיקרו עידוש או מקורות רקע.
  קרא עוד  

 

כך עולה מטיוטת מאמר שכתב פרופ' אבי לייב.  לדברי לייב, אם יתגלה שיש חיים על פני כוכב הלכת השכן למערכת השמש, סביר להניח שהם יתקיימו ברצועה צרה שבין צד היום וצד הלילה של כוכב הלכת שסביר כי הוא נעול כבידתית. "הגענו למסקנה כי תצפיותיו של טלסקופ ג'יימס ווב (הנמצא עדיין בבנייה) יוכלו לפחות לתחם את הטווח ולחשב את הסיכויים לחיים סביב הכוכב הקרוב ביותר לשמש. 
  קרא עוד  

 

העידן של משגרים מתכלים הולך ומתקרב לסופו כאשר קבוצה חדשה של חברות חלל פרטיות מנסות ליישם את הידע האצור בעמק הסיליקון בשביל לקדם את חקר החלל האנושי של מערכת השמש. משגרים ורכיבים אחרים שיהיו ניתנים לשימוש חוזר, יחד עם טכנולוגיות הנעה חדשניות, מבטיחים לצמצם את עלות שיגורם של תשתיות חלל מהדור הבא למסלול מסביב לכדור הארץ.
  קרא עוד  

 

אסטרונומים גילו עולם זר בערך בגודל של כדור הארץ המקיף את הכוכב פרוקסימה קנטאורי, הנמצא במרחק 4.2 שנות אור בלבד ממערכת השמש שלנו. מה שאפילו יותר מרגש, אמרו חברי צוות המחקר, הוא שכוכב הלכת הזה נמצא באיזור החיים של הכוכב, טווח המרחקים בו מים נוזלים יכולים להיות יציבים על פני השטח של כוכב הלכת. לפי כללי מתן השמות לכוכבי לכת מחוץ למערכת השמש ייקרא הכוכב Proxima b.
  קרא עוד  

 

 

 המצגת מתארת את התפתחות תעשיית החלל ההודית ואת הפרויקטים העיקריים שלה.
 
  למצגת  
המצגת מתארת את הפעילות והקשיים בכריית מחצבים מאסטרואידים
 
  למצגת  

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 

עבור לתוכן העמוד