חדש בחלל מס' 71 - 27 ביולי 2016

 
חדש בחלל מס' 71  - 27 ביולי  2016
 
הידיעון מופץ פעמיים בחודש.   
 
  Send to friend                          

 

אדם בחלל

 

שיפור היכולת של האסטרונומים להציץ עמוק יותר ויותר לתוך היקום תלויה בפיתוח טלסקופי חלל גדולים. קונספט חדש בעיצוב טלסקופי חלל משתמש במבנה מודולרי שמורכב בחלל על ידי רובוט. בדרך זו אפשר לבנות טלסקופ גדול מאוד בחלל, משימה שאסטרונאוטים אנושיים יתקשו בה.
  קרא עוד  

 

טייוואן   עומדת  להשתתף  בפרויקט  משותף  עם  האמריקאים  לחקר הירח. מכון צ'אנג  שאן  לטכנולוגיה ולמדע  עומד  לפתח ביחד עם עוד מכונים מדעיים יפנים רכב שטח  ירחי בשם    Resource Prospector.   שיטוס על גבי חללית של נאס"א.
  קרא עוד  

 

נאס"א יחד עם Baylor College of Medicine מקימים מכון מיוחד לחקר דרכים חדשות שיאפשרו לאדם לחיות תקופות ממושכות בתנאים הקשים הקיימים בחלל.
  קרא עוד  

 

כשאפולו 17 עזבה את הירח בפעם האחרונה בדצמבר 1972. היה זה נשיא ארה"ב דאז, ריצ'ארד ניקסון, שאמר, במודע, שזו הפעם האחרונה בעתיד הנראה לעין, שבה טסו בני אדם מחוץ למסלול נמוך סביב כדור הארץ. כך אומר ג'ון לוגסדון, פרופסור באוניברסיטת ג'ורג' וושינגבטון וחבר סגל אוניברסיטת החלל הבינלאומית שקורס הקיץ שלה מתקיים בטכניון.
  קרא עוד  

 

סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) סיפקה בסוף שבוע שעבר הצצה אל התכניות סביב רכב המאדים הבא שלה. רכב השטח צפוי להתמקד בעיקר בחיפוש אחר ראיות לסימני חיים על כוכב הלכת האדום והכנת דגימות שניתן יהיה לשלוח לכדור הארץ בעתיד, כשתגיע משימה שתתוכנן לכך.
  קרא עוד  

 

הלוויינים יפותחו באוניברסיטאות המחקר וב- 70 בתי ספר בשלוש השנים הקרובות. * לדברי ד"ר מאיר אריאל, מנהל מרכז המדעים הרצליה ומהוגי התוכנית, "ישראל 70" מתבססת על הצלחת הלוויין דוכיפת 1 ושיגורו הקרב של דוכיפת 2. הפרויקט עתיד לקדם את החינוך המדעי ואת המחקר באקדמיה ובתעשיית החלל ולתרום ליוקרתה המדעית והטכנולוגית של מדינת ישראל
  קרא עוד  

 

ב  20 ביולי מלאו 47 שנים לנחיתת אפולו 11 על הירח. המסע ארך 9 ימים 21 שעות ו-36 דקות, מתוכם שעתיים ו-31 דקות על פני השטח של הירח לצורך איסוף ממצאים. זה היה המסע הראשון בהיסטוריה של המין האנושי ולקחו בו חלק שלושת האסטרונאוטים – ניל ארמסטרונג, אדווין "באז" אולדרין ומייקל קולינס.
  קרא עוד  

 

אסטרונומיה ואסטרופיסיקה

 

התמונה צולמה ב-10 ביולי בבוקר כאשר החללית היתה במרחק של 4.3 מיליון קילומטרים מצדק בקטע ההתרחקות שלה במסלול האליפטי שיימשך 53.5 ימים. בתמונה רואים כמה מהתוואים המוכרים של צדק, לרבות הכתם האדום הגדול ושלושה מהירחים הגדולים של צדק. 
  קרא עוד  

 

פיזיקאים רבים סבורים שהחלקיקים המרכיבים את החומר האפל הם "חלקיקים בעלי מסה המנהלים אינטראקציות באמצעות הכוח הגרעיני החלש", המכונים בקיצור "וימפים" (WIMPs, מילולית: "חלשלושים", ראשי תיבות באנגלית של שמם, Weakly Interacting Massive Particles). הניסוי הגדול ביותר והרגיש ביותר עד היום למציאת וימפים, XENON1T, יצא לדרך במארס 2016 במעבדה הלאומית של איטליה בגראן סאסו.
  קרא עוד  

 

 

המצגת מסבירה את הקשיים בהם נתקלים האסטרונאוטים השוהים בחלל תקופות ארוכות
 
  למצגת  
המצגת מתארת את הפעילות והקשיים בכריית מחצבים מאסטרואידים
 
  למצגת  

 

מנוי שנתי במחיר מיוחד למגזין Popular Science
Popular Science  ישראל הוא מגזין אמריקאי מתורגם והוא מקור המידע העיקרי לגבי חידושים מדעיים, טכנולוגיות מתקדמות והמון גאדג'טים.הירחון עוסק בפריצות הדרך הטכנולוגיות האחרונות בתחומים שונים, החל ממכשור אלקטרוני, מכוניות, טכנולוגיות בנייה, חלל, מחשבים, צבא תעופה ועוד... הירחון מהנה, מעשיר את הידע, מגרה את הדמיון ומציג את משמעותם של החידושים עבור הקורא. מבצע מיוחד לקוראי ידיעון חדש בחלל: מנוי שנתי ב350 ₪ +שני גיליונות קודמים מתנה (במקום 430 ₪ לשנה). להזמנות :1-700-709-309  sales@popsci.co.il

 

הידיעון מופץ פעמיים בחודש 
 
Send to friend  
 
עבור לתוכן העמוד